ROZDAJEMY KOSZULKI SENSORYCZNE DLA DZIECI. ŁAP SWOJĄ ;)

ROZDAJEMY KOSZULKI SENSORYCZNE DLA DZIECI. ŁAP SWOJĄ ;)

To, że w GSH Polska mamy świra na punkcie pomagania w naturalny sposób Waszym organizmom funkcjonować optymalnie, to zapewne wiecie. Immunocal wzmacnia odporność organizmu, stymuluje jego reakcje immunologiczne, nootropy Motion Nutrution stymulują mózg, układ nerwowy i regulują nastrój, Mastiha z kolei kompleksowo wspiera i regeneruje układ trawienny.

Jestem wniebowzięta, że w tym roku z okazji Dnia a właściwie Miesiąca Dziecka możemy zaproponować Wam coś, co wesprze rozwój Waszych dzieci, w sposób do tej pory nieznany :)

 

OCZAMI DZIECKA W NIEZNANY ŚWIAT

Dzieci, już od momentu narodzin, potrzebują bliskości i kontaktu z najbliższymi. Z każdym dniem rośnie ich ciekawość, którą na wczesnym etapie życia zaspakajają głównie przez zmysły wzroku i dotyku. Niewinne na pozór zabawy, takie jak wyciąganie rączek do przedmiotów, są ogromnie ważnym etapem rozwoju dziecka. W ten sposób dzieci poznają i oswajają otaczający je świat. Dlatego jednymi z najbardziej cenionych przez mamy zabawek dla niemowląt są maty edukacyjne. Bogactwo kształtów i kolorów dostarcza nie tylko sporej frajdy maluszkom, ale przy okazji świetnie wpływa na wykształcanie się zmysłów. Jednak koszulki edukacyjne to nie tylko dostarczanie bodźców pociechom ale przede wszystkim sposób na pielęgnowanie bliskości i budowanie więzi poprzez zabawę z czynnym udziałem dorosłego i jego ciała.

 


NAUKA I ROZWÓJ POPRZEZ ZABAWĘ

Koszulki edukacyjne powstały z myślą o dzieciach, ale przeznaczone są do noszenia przez rodziców. Podobnie jak mata edukacyjna, zawierają wiele kolorowych naszywek, w różnych kolorach i o różnej fakturze. Dzięki temu malutka rączka usłyszy szelest, dotknie czegoś miłego lub odkryje inną niespodziankę. Barwne aplikacje naszyte na koszulkę przyciągają wzrok dziecka i zachęcają do zabawy, wspierając rozwój poznawczy.

Wystarczy, że rodzic założy koszulkę. Dziecko - czując się bezpiecznie w jego ramionach - bawi się elementami na koszulce. W ten sposób zaspokaja swoją ciekawość, stymuluje zmysły. Zaspokaja także niezwykle ważną w tym wieku potrzebę bliskości. Nie ma bardziej idealnych warunków rozwoju.

Koszulki edukacyjne to nie tylko zabawka wykorzystywana przez niejednokrotnie zapracowanych rodziców, którzy kładą nacisk na jakość czasu spędzanego z dzieckiem. Jest to też doskonały pomysł dla starszego rodzeństwa, dziadków czy opiekunek. Jednym słowem każdego, komu zależy na budowaniu więzi z maluszkiem oraz uatrakcyjnieniu wspólnie spędzanego czasu. 

 

Koszulka „wieś“

Hug&Play prezentuje pierwszą z kilku tematycznych koszulek edukacyjnych. Zaprojektowaliśmy tło tej koszulki w odcieniach zieleni i żółci, ponieważ działają na dziecko kojąco i uspokajająco. Idealna do spokojnej zabawy, przed drzemką lub karmieniem. Na koszulce znajdują się:

* śliskie w dotyku i szeleszczące słoneczko

* wiatrak, za którego skrzydła można pociągnąć

* konik, który ma miękką grzywę i ogon oraz wiszące nogi

* miękka, trójwymiarowa owieczka

* włochata kaczuszka

* miłe w dotyku jabłuszko, a pod nim niespodzianka, którą, można skrobać paluszkiem

 

Koszulka „kosmos“

Kolejna koszulka edukacyjna nawiązuje do podróży w kosmos. Spójna kompozycja w barwach kojarzących się z tematyką: granat, szarość, srebrny...

Na koszulce znajdują się:

* odchylana planeta uszyta z dwóch materiałów o różnej fakturze, a pod nią wyhaftowana spadająca gwiazda

* srebrna gwiazda - lustro, która odbija obraz

* rakieta kosmiczna z filcu, której ramiona mogą służyć do zabawy, a ogon wykonany jest z przyciągającego wzrok dziecka srebrnego materiału.

* rakietę z kosmonautą łączy sznurek, na który nawleczono koraliki

* kosmonauta ma delikatnie włochaty, przyjemny w dotyku skafander

* szeleszczący ufoludek

 

Koszulka „owoce“

Hug&Play pomyślało także o młodszych dzieciach, do 6 miesiąca życia. Dla nich została zaprojektowana trzykolorowa koszulka z prostymi aplikacjami, przyjemnymi w dotyku. Dzieci w tym okresie reagują na duże, wyraźne obrazy, które są dla nich widoczne z odległości ok. 30 cm. Mając na sobie koszulkę edukacyjną przykujesz uwagę swojego dziecka i rozbudzisz w nim ciekawość. Kształty przed oczami dziecka mogą się poruszać razem z Tobą, na przykład wtedy, kiedy je przewijasz albo bujasz w foteliku. Spróbuj zakrywać dłonią elementy, na których dziecko skupiło wzrok i obserwuj jego reakcję na znikające owoce. Podawaj dziecku nazwy owoców, będzie mu łatwiej rozróżniać ich kształty w przyszłości.

Bawiąc się ze swoim dzieckiem zachęcaj je do wypróbowania każdej „zabawki“ znajdującej się na koszulce. Taka aktywność pobudza zmysły Twojego dziecka i ma pozytywny wpływ na jego rozwój. Przy okazji opowiedz mu o tym jakie zwierzęta żyją na wsi, jakie wydają odgłosy... Koszulka edukacyjna nie tylko uczy ale przede wszystkim dba o Waszą bliskość, kontakt fizyczny, co na wczesnym etapie rozwoju dziecka jest niesamowicie istotne.

 

Zapraszamy Was serdecznie do wspólnej zabawy z dzieckiem. Warunki odbioru koszulki znajdziecie na naszej stronie. Wystarczy wpisać odpowiedni kod podczas zakupów i otrzymacie wybraną koszulkę w prezencie.

 

Po prostu zostańcie częścią rodziny GSH Polska :)

 

Z życzeniami radości dla dzieci i rodziców

Daria Krzystyniak

insta

@gsh_polska