przeciwutleniacze


Czym są przeciwutleniacze? Czym są wolne rodniki? Jakie mają znaczenie dla naszego zdrowia... lub choroby? Dlaczego powinniśmy dostarczać organizmowi przeciwutleniaczy? W jakiej formie i w jakich dawkach?

Frederic Le Cren odpowiada na te wszystkie pytania, prezentując nam zarazem jasną i zrozumiałą, a przy tym precyzyjną i dobrze udokumentowaną syntezę dzisiejszego stanu wiedzy na temat wolnych rodników - stanowiących wspólny mianownik wielu problemów zdrowotnych: od przedwczesnego starzenia się do najcięższych chorób trapiących współczesnego człowieka (choroba Parkinsona, Alzheimera, nowotwory, cukrzyca, miażdżyca tętnic i jej powikłania sercowo-naczyniowe, itp.) Organizm ludzki w naturalny sposób produkuje zarówno wolne rodniki, jak i niektóre przeciwutleniacze. Zanieczyszczenia środowiska, stres czy niedobory pokarmowe zakłócają jednak równowagę między wolnymi rodnikami a ich naturalnymi antagonistami, co prowadzi do licznych chorób. Przywrócenie tej równowagi opiera się na stosunkowo prostych zasadach, wśród których czołowe miejsce zajmuje dostarczenie organizmowi naturalnych przeciwutleniaczy w postaci m.in. gluationu (GSH), produkowanego w komórkach z odpowiednich prekursorów. Należy do nich cysteina, aminokwas obecny w białku serwatki mleka krowiego, a przede wszystkim w mleku matczynym. Co więcej, GSH jest główną odtrutką na toksyczne substancje, zanieczyszczające atmosferę i produkty spożywcze. Zasadnicze znaczenie ma zatem utrzymanie odpowiedniego poziomu glutationu.


zdrowa watroba


Wątroba jest organem niezbędnym do życia i jednym z najciężej pracujących. Pełni funkcję prawdziwego laboratorium chemicznego na usługach całego organizmu, odpowiadając między innymi za przemiany wszystkich składników pokarmowych, utrzymanie stałych, optymalnych dla zdrowia warunków naszego środowiska wewnętrznego i eliminację ogromnej większości toksyn, zarówno wchłanianych z zewnątrz, jak i powstających w procesach metabolicznych. Chociażby z uwagi na te funkcje wątroba ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, a także kontroli ciężaru ciała. Dbając o zdrowie wątroby, możemy wyeliminować lub przynajmniej złagodzić liczne problemy zdrowotne bezpośrednio czy pośrednio związane z jej funkcjonowaniem: przewlekłe zmęczenie, brak energii, skłonności do depresji, zaburzenia ze strony układu pokarmowego, choroby skóry i wiele, wiele innych. Autor niniejszej książki jasno i precyzyjnie opisuje rolę wątroby w naszym organizmie, a także wszystkie zagrażające patologie. A co najważniejsze podaje również sposoby na zachowanie wątroby w dobrym zdrowiu- od odpowiedniej diety, po naturalne kuracje renegujące ten niezwykły narząd.


insta

@gsh_polska