Podstawowym kryterium doboru produktów zdrowotnych do naszej oferty jest ich zaplecze naukowe i medyczne suplementów. Staramy się zapewnić Państwu wyłącznie produkty o najwyższej jakości, skuteczności i bezpieczeństwie stosowania. Ich wiarygodność potwierdzają liczne publikacje autorytetów medycznych oraz badania kliniczne, z którymi można się zapoznać poniżej.
Immunocal:
W 1978 r. rozpoczęto nowatorskie badania naukowe, które miały na celu znalezienie białka odżywczego, mogącego wspomóc pracę układu immunologicznego. Zespół naukowców z Uniwersytetu McGill we współpracy z Montreal General Hospital,, którym przewodził dr Gustavo Bounous, wyizolował oraz przygotował niezdenaturowane skoncentrowane białko serwatkowe, które pomaga utrzymać wysoki poziom glutationu, a co za tym idzie silny układ odpornościowy.
W latach 90. XX wieku dr Bounous poznał europejskiego przedsiębiorcę, Dietera Beera, z którym nawiązał współpracę. Jej efektem było zarejestrowanie w 1993 r. i wprowadzenie na rynek preparatu o nazwie Immunocal. Od 1996 r. jest on dostępny w Ameryce Północnej (w Kanadzie znany był pod nazwą HMS 90). W Polsce pojawił się w 2008 r., rok później - w Anglii i Irlandii.
Producent Immunocal nieustannie pracuje nad nowymi badanami i analizami naukowymi. Publikacje na temat wykorzystania tego preparatu wydawane były w wielu prestiżowych pismach medycznych.
Mastiha (Mastyks):
Chios mastiha czyli żywica z drzewa pistacji kleistej jest znana jako skuteczny preparat w leczeniu zaburzeń układu trawiennego, problemów trawiennych, bólów żołądka a także wrzodów żołądka. Już w starożytności i średniowieczu lekarze i botanicy tworzyli medyczne receptury z wykorzystaniem Mastiha. Według ostatnich badań klinicznych, Chios mastiha wykazuje działanie eliminujące Helicobacter pylori, przyczynia się pozytywnie do zapobiegania i leczenia objawów choroby Leśniowskiego-Crohna i stanowi najbardziej naturalny sposób leczenia zaburzeń trawiennych.
Badania na ludziach i zwierzętach laboratoryjnych potwierdzają, że Mastiha w znacznym stopniu przyczynia się do zapobiegania owrzodzeniom, ze względu na jej działanie eliminujące Helicobacter pylori. W ostatnich latach udowodniono, że to jest właśnie czynnik mikrobiologiczny powodujący wrzody trawienne, głównie w dwunastnicy. Mastiha ze względu na silne działanie antybakteryjne może wyeliminować Helicobacter pylori u osób cierpiących na infekcje spowodowane przez te bakterie.
Badania wykazały, że Mastyks zapewnia ulgę od zgagi pacjentom cierpiącym na refluks żołądkowo-przełykowy (GERD) oraz łagodzi objawy bólu w okolicy żołądka, ale także nadbrzuszu.
Pierwsze badania kliniczne opublikowane w 1984 roku objęły 38 osób, u których wystąpiły objawy i endoskopowe potwierdzenie owrzodzenia dwunastnicy. Po dwóch tygodniach leczenia preparatem Mastiha wszyscy ochotnicy zostali zbadani endoskopowo w celu określenia rozwoju wrzodów. Wynik wykazał, że w 80% przypadków wystąpiło odwrócenie zmian, podczas gdy badanie endoskopowe potwierdziło, że wrzód dwunastnicy w 70% przypadków zostały wyleczone.
Ten sam zespół badawczy opublikował w 1986 r. wyniki nowego badania klinicznego u pacjentów cierpiących na wrzody żołądka, o łagodnym charakterze. W tym celu sześciu pacjentów zdiagnozowanych przez endoskopię, stwierdzając wrzody żołądka. Badani przyjmowali Mastiha w dawce 2 g dziennie przez cztery tygodnie. Wynik pokazał, że podawanie Mastiha zredukowało objawy u wszystkich sześciu pacjentów, podczas gdy badanie endoskopowe potwierdziło całkowite wyleczenie u pięciu z nich.
W tym samym roku w badaniu na zwierzętach (myszach) wykazano, że Chios Mastiha znacznie zmniejszył ekspansję i intensywność uformowanego owrzodzenia w błonie żołądkowej, co sugeruje, że można go stosować w leczeniu miejscowych owrzodzeń.
W 1998 r. Opublikowano badanie w słynnym czasopiśmie "New England Journal of Medicine" wydanym przez Univesity Hospital of Nottingham w Anglii, które doprowadziło do wniosku, że Chios Mastiha ma zdecydowanie silne działanie przeciw Helicobater pylori.
Podobnie, w 2002 r. opublikowano badanie kliniczne dotyczące działania Mastiha przeciwko zapaleniu żołądka, które powodowało Helicobacter pylori. Wyniki testów wykazały, że stosowanie preparatu Mastiha u 48 ochotników jest szczególnie skuteczne w zmniejszeniu stężenia Helicbacter pylori oraz redukcji towarzyszącemu mu zapaleniu żołądka. Wniosek był taki, że Chios Mastiha może być użyty jako dodatkowy środek do zatrzymania rozwoju bakterii oraz powstrzymania skutków ich występowania.
W innym badaniu dotyczącym wpływu Mastiha u pacjentów z objawami trawiennymi, 54 pacjentów otrzymało jeden gram Mastiha przez trzy tygodnie. Wynik był imponujący: u 75% pacjentów zarejestrowano recesję objawów. Objawy takie jak ból brzucha, zgaga i odbijanie znacznie się złagodziły. Na podstawie tych wyników można wnioskować, że użycie Mastiha będzie odgrywać kluczową rolę w leczeniu dolegliwości trawiennych w XXI wieku.
Niedawno badania kliniczne wykonane przez Uniwersytet Harokopio w Atenach we współpracy z Wydziałem Gastroenterologii Ogólnego Szpitala Miejskiego w Nicei wykazały, że dawka 2,2 g Chios Mastiha, wynosząca ok 40 mg / kg masy ciała, poprawia stan pacjentów z chorobą Crohna o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz polepsza wyniki badań laboratoryjnych. Wyniki ostatnich badań przeprowadzonych przez tę samą grupę badawczą potwierdzają właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające preparatu Mastiha w nieswoistym zapaleniu jelit IBD (publikacja na piśmie)